Sojų lecitinas BE GMO, skystas, 1kg kibirėlyje

  • Sojų lecitinas BE GMO, skystas, 1kg kibirėlyje

    Kodas: SOLE_1
    550  su PVM
    Šią prekę turime sandėlyje.
    Į krepšelį 

    Skystas Sojų Lecitinas be GMO, 1kg kibirėlyje. Sojų lecitinas yra naudingas sveikatai kulinarijos ingredientas, plačiai naudojamas produkto tekstūrai pagerinti ir suvienodinti, jis pašalina purslus, suriša ir sumažina klampumą bei ženkliai prailgina produkto galiojimo laiką. Jis yra naudojamas kepiniuose, konditerijoje, gaminant vaflius, ledus, padažus, majonezą, saldainius, šokoladą, margariną, bei kituose produktuose kuriuos reikia emulsinti ir stabilizuoti.  

  • Sojų Lecitinas yra naudingas sveikatai kulinarijos ingredientas, plačiai naudojamas produkto tekstūrai pagerinti ir suvienodinti, jis pašalina purslus, suriša ir sumažina klampumą bei ženkliai prailgina produkto galiojimo laiką. Jis yra naudojamas kepiniuose, konditerijoje, gaminant vaflius, ledus, padažus, majonezą, saldainius, šokoladą, margariną, bei kituose produktuose kuriuos reikia emulsinti ir stabilizuoti.   

    Jo turėtų vengti žmonės alergiški sojų produktams ir kiaušiniams. 

    Gaminant įvairius maisto produktus lecitinas tarnauja kaip emulsiklis – medžiaga, padedanti ištirpinti riebalus ir pagerinti jų maišymąsi su kitais ingredientais. Lecitinas padeda ištirpinti riebalus bei jo pagalba lengvai sujungiami komponentai, kurių kitaip neįmanoma sumaišyti. Pavyzdžiui, vanduo ir aliejus lecitino dėka virsta vienalyte emulsija. Jei norite sužinoti, ar produkte yra lecitino, ant etiketės ieškokite kodo E322, kuriuo jis žymimas.

    Lecitino nauda organizmui  MAISTO PAPILDUOSE 

    Sojų lecitinas taip pat yra yra naudojamas maisto papilduose, jis pagerina smegenų, širdies ir kraujagyslių veiklą bei lipidų apykaitą dėl jame esančio antioksidantų ir fosfolipidų kiekio.Labiausiai žinoma lecitino nauda yra jo gebėjimas sumažinti cholesterolio kiekį. Tyrėjai išsiaiškino, kad sojų lecitinas gali padėti padidinti gerojo cholesterolio kiekį ir sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje.
    Lecitinas naudingas kraujotakos sistemai. Sojų lecitinas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių veiklą, jis vartojamas kaip prevencinė priemonė nuo aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų.
    Sojų lecitinas stiprina imuninę funkciją, jis ypač tinka diabetu sergantiems žmonėms. Brazilijoje atliktas tyrimas su žiurkėmis parodė, kad kasdienis lecitino papildų vartojimas padidina makrofagų aktyvumą 29 proc. Makrofagai yra baltieji kraujo kūneliai, kurie mūsų organizme naikina įvairias pašalines medžiagas, mikrobus, vėžines ląsteles.
    Lecitinas padeda sumažinti virškinimo sutrikimus. Tyrimai rodo, kad lecitinas pagerina gleivių susidarymą žarnyne ir apsaugo virškinimo trakto gleivinę. Tai vyksta dėl to, kad lecitine yra specialios medžiagos fosfatidilcholino, kuris yra ir natūralių virškinimo sistemos gleivių komponentas.

    Lecitinas turi įtakos smegenų veiklai. Jis vaidina svarbų vaidmenį smegenų vystymesi ir gerina atmintį. Tyrimai, atlikti su žiurkių jaunikliais, parodė, kad gavusių lecitino jauniklių atmintis buvo geresnė, lecitinas lėmė teigiamus pokyčius už atmintį atsakingose jų smegenų dalyse. Šie pokyčiai išliko viso žiurkių gyvenimo metu. Dėl tokio poveikio smegenims mokslininkai daro prielaidą, kad lecitinas gali būti naudingas žmonėms, turintiems neurologinių sutrikimų, sergantiems Alzheimerio liga ir kitomis demencijos formomis.
    Lecitinas palaiko normalią nervinės sistemos veiklą, mažina lėtinį nuovargį, nervinį išsekimą, nemigą.
    Kaip prevencinė priemonė lecitinas rekomenduojamas maitinančioms moterims, kurios susiduria su pieno latakų užsikimšimu. Kai kurioms krūtimi maitinančioms moterims pieno latakai gali užsikimšti, kai motinos pienas per lataką teka netinkamai. Tai skausminga ir žindymą apsunkinanti būklė, dėl kurios gali išsivystyti krūties audinio infekcija – mastitas. Lecitino vartojimas padeda išvengti tokio užsikimšimo.
    Lecitinas dar vartojamas tulžies pūslės, kepenų ligoms, bipoliniam sutrikimui, egzemai, dermatitui gydyti, nors išsamių mokslinių tyrimų apie lecitino veiksmingumą šių ligų atžvilgiu ko kas trūksta. 

     Naudoti šaltiniai:
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/319260
    https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=Lecithin
    https://www.livestrong.com/article/458869-foods-high-in-lecithin/
    https://www.healthline.com/health/lecithin-benefits#types
    https://www.vle.lt/straipsnis/lecitinai/
    https://www.verywellhealth.com/lecithin-benefits-and-nutrition-4771091